Šveices iela 13, LV-2150, Sigulda

tel:+371 25479108,

e-pasts: bobtrase@lnsc.lv


Karte
Sporta bāzes saimnieciskā darbība tiek
līdzfinansēta no valsts budžeta līdzekļiem.Vēsture

Trases vēsture sākusi veidoties jau 19. gadsimta beigās, kad kņazs Kropotkins savas muižas teritorijā izbūvēja 900 m garu ledus ceļu ar vienu virāžu. Šī mākslīgi izveidotā ledus trase bija pirmā kamaniņu trase visā Baltijā. Trasei attīstoties no ārzemēm sāka ievest arī pirmos bobus, un pēc to parauga vietējie entuziasti uzsāka gatavot kamaniņas paši.


Mūsdienu mākslīgās ledus trases projektēšanu veica Leipcigas sporta būvju zinātniski tehniskais centrs. Celtniecību veica Sarajevā bāzētā Dienvidslāvijas firma "Graming". Trases pirmā kārta nodota ekspluatācijā 1986. gadā. Tās garums ir 1200 + 220m. No starta estakādes skatu laukuma skatienam atklājas ne tikai Gaujas senlejas, bet arī pilsētas un bobsleja trases panorāma. Virāžu skaits 16, maksimālais iespējamais ātrums 125 km/st.


Atjaunojoties Latvijas Republikai trases uzturēšanai tika izveidota bezpeļņas organizācija valsts SIA Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda", bet ar Ministru Kabineta rīkojumu nr. 743 tā tika pārveidota par valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību.


Trase ir piemērota bobslejam, kamaniņu sporta un skeletona sacensību un treniņu rīkošanai. Katru sezonu šeit notiek starptautiska un valsts mēroga sacensības.

Turpinot pārlūkot mājaslapu, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk    OK